Şakir Öner Günhan’a gözyaşları içinde veda…

Bodrum’daki Bitez Mahallesi’ne emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte yerleşen ve dün yaşamını yitiren Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan (82) bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Bitez Adliye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından düzenlenen cenaze töreni ve namazına Günhan’ın oğlu Ozan ve eşi Nursaç Öner Günhan ile Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, ADD Dernekleri Avrupa Konfederasyonu Başkanı Dursun Atılgan, sanatçı arkadaşları Rıfat kurt, Erol Parlak, Recep Kaymak, Mustafa Yolaşan, Selçuk Alagöz ve Bora Gencer ile Bodrumlu dostları katıldı.

Şakir Öner Günhan’ın eşi Nursaç Öner Günhan tabutun başından dakikalarca gözyaşı döktü.

“TRT’NİN GÜLEN YÜZÜYDÜ”

Sanatçının arkadaşlarından Dursun Atılgan “Şakir ortaokuldan beri arkadaşımdı. O TRT’nin gerçekten gülen yüzü ve beyefendi bir sanatçısıydı, dostluğumuz hiç ara vermedi. Bugün de sevenlerini burada görmekten çok mutlu olduk” dedi.

Sanatçının arkadaşlarından Selçuk Alagöz de “Şakir ile 55 yıldır arkadaşlığımız vardı, Bodrum’da da muhabbetimiz devam etti. Daha TV yokken biz birlikte konserler veriyorduk. Gülen yüzü, insanlara sevgi ve saygısı, sanatçı kimliğiylw Türk sanat müziğinin unutulmayacakları arasında yerini aldı. Çok üzgünüz” diye konuştu.

Şakir Öner Günhan kılınancenaze namazı sonrasında Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir