DFSK, şarj edilebilir hibrit modeli E5’i Türkiye’de satışa çıkardı

AA

Çin’in en büyük dört otomobil üreticisinden biri olan DFSK, yeni modellerini satışa çıkarmaya devam ediyor.

DFSK, şimdi ise şarj edilebilir hibrit SUV modeli E5’i Türk kullanıcılarıyla buluşturdu. 7 kişilik oturma kapasitesi, şık tasarımı ve 1150 km’ye varan sürüş menziliyle D-SUV modeli DFSK E5, showroomlar’daki yerini aldı.

DFSK E5 neler sunuyor

DFSK’nın yeni modeli E5, tasarımıyla yenilikçi yaklaşımını ortaya koyuyor. Güçlü SUV tasarımını, yenilikçi teknolojilerle birleştiren E5, modele özgü LED aydınlatmalı ön panjuru, fütüristik alt ızgarası, şerit arka ışıklandırma imzası, aerodinamik tasarımı ve geleceği ifade eden yeni E logosuyla dikkati çekiyor.

DFSK E5, şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip motoruyla birlikte tam elektrikli araçlardaki menzil kaygısını ortadan kaldırırken aynı zamanda elektrikli araç konforunun yaşanmasına da öncülük ediyor.

Özellikle şehir içi sürüşlerde tamamen elektrikli olarak hareket edebilen E5, uzun yolculuklarda ise toplam 1150 km’ye varan sürüş menzili sunuyor.

Şarj edilebilir bataryası sayesinde 87 kilometreye kadar elektrik gücüyle yol alabilen DFSK E5, şehir içerisinde trafikte yakıt tasarrufunu üst seviyeye çıkarıyor.

Elektrik öncelikli işleyişi nedeniyle aynı zamanda yüksek performansıyla da dikkati çekiyor.1.5 litrelik 108,6 HP benzinli motoru, 130 kW (174 HP) elektrikli motoruyla kombine eden DFSK E5, 300 Nm maksimum torka sahip.

0-50 km/s hızlanmasını 2,9 saniyede tamamlayan E5, 7,4 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasıyla da yüksek bir performans ortaya koyuyor.

Türkiye fiyatları

DFSK, yeni SUV modeli E5’i Türkiye’de Comfort ve Elegance olmak üzere iki farklı seviyeyle sunuyor.

DFSK E5 Comfort ,1 milyon 890 bin liradan ve DFSK E5 Elegance da 2 milyon 290 bin liradan alıcı buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir